تبلیغات
مقالات و گفتگو های فرهنگی - رئیس دایرةالمعارف تشیع درگذشت
دوشنبه 5 بهمن 1388

رئیس دایرةالمعارف تشیع درگذشت

   نوشته شده توسط: شهاب    

به گزارش روابط عمومی میراث مکتوب، فهیمه محبی، رئیس انتشارات شهید محبی بود که از سال 58 با سرمایه همسر شهیدش دایرةالمعارف تشیع را با عشقی سرشار به اهل بیت(علیهم‌السلام)، همتی بلند و در خور ستایش تأسیس کرده‌بود.

تاکنون 14 جلد از دایرةالمعارف تشیع چاپ شده و جلد 15 آن نیز آماده چاپ ‌است؛ هرچند در تألیف ان از اسلوب آکادمیک و متعارف دایرةالمعارف نویسی پیروی نمی‌کرد ولی در نوع خود قابل استفاده پژوهشگران است.

این دایرةالمعارف که زیر نظر بهاءالدین خرمشاهی، کامران فانی و دکتر صدر حاج سید جوادی منتشر می‌شود همچنین جایزه سیزدهمین دوره كتاب سال را از آن خود كرده و هم اكنون به عنوان منبعی كامل برای محققان و به‌ویژه دانشجویان شناخته می شود.

همسر خانم محبی اولین خلبان ایران قبل از انقلاب بود که در جنگ به شهادت رسید و سعید محبی(فرزند وی) نیز که تا 18 سالگی در خارج از کشور به تحصیل مشغول بود با آغاز جنگ تحمیلی به ایران آمد و در ماه‌های اول دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ به شهادت رسید.

فهیمه محبی با اینکه بیش از یک سال از بیماری مهلک سرطان خون رنج می برد ولی تا آخرین روزهای عمرش به دفتر کارش(دایرةالمعارف تشیع) حاضر می‌شد و پی‌گیر مقالات از پژوهشگران بود.

مرکز پژوهشی میراث مکتوب این ضایعه دردناک را به جامعه علمی ایران و اهالی فرهنگ تسلیت می گوید و برای آن مرحوم طلب غفران و برای فرزندان آن عزیز از دست رفته آرزوی شکیبایی می‌کند.